fot. PAP

Kaczyński: należy podsumować 7 lat rządów PO, nie ostatnie 6 miesięcy

Premier Ewa Kopacz podsumowała pół roku swoich rządów. Oświadczyła, że 50 proc. tego, co zadeklarowała w expose zostało zrealizowane. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński stwierdził, że dziś należy podsumować siedem lat rządów PO, a nie tylko sześć miesięcy.

Ewa Kopacz chwaliła się m.in. wsparciem rodzin poprzez zwiększenie nakładów na żłobki, rozwojem placówek dla seniorów, przeznaczeniem 3,5 mld zł na waloryzację rent i emerytur. Mówiła także o wzroście nakładów na obronność.

Prezes PiS-u na konferencji prasowej, zorganizowanej jeszcze przed wystąpieniem premier, powiedział, że 7 lat rządów PO to czas afer, których było więcej niż siedem.

– Mamy afery stoczniową, hazardową, Amber Gold, „sędzia na telefon”, infoaferę, aferę zegarkową, aferę taśmową, ale przypomnę choćby to, co się dzieje na Podkarpaciu. To się już tutaj nie zmieściło, a to naprawdę bardzo poważna sprawa. Powtarzam: można by mnożyć. Te sprawy właściwie w żadnym wypadku nie są załatwione – powiedział prezes PiS-u.

Grzegorz Wiński, socjolog, podsumowując pół roku rządów Ewy Kopacz na fotelu premiera stwierdził, że jest to jeden z najbardziej zdeterminowanych polityków do wdrożenia pomysłów ideologicznych nowej lewicy.

– Można wymienić konwencję ds. przemocy wobec kobiet, próbę prawnego zalegalizowania in vitro czy rewolucję edukacyjną w szkole, którą to tak naprawdę powinno się nazywać rewolucją seksualną. Jeżeli jeszcze wspomnimy o tzw. profilaktyce, którą promuje rząd, która jest skierowana do kobiet w Polsce, a tak naprawdę na charakter proaborcyjny, to można powiedzieć, że pani premier Ewa Kopacz wraz z koalicjantami realizuje ideologiczne zamierzenia nowej lewicy – powiedział Grzegorz Wiński.

Autorzy portalu „kopaczometr.pl”, który na bieżąco sprawdza działania premier, podkreślają, że rząd  zrealizował do tej pory jedynie jedną trzecią obietnic. Ewa Kopacz jest premierem od 22 września ubiegłego roku.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj