fot. PAP/Radek Pietruszka

Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi

Kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi rozpoczęła się na dobre. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dziś swój pierwszy spot. Partia rządząca pyta też Platformę Obywatelską o program.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga tura 4 listopada. Dziś PiS zaprezentowało swój pierwszy spot wyborczy.

Totalna awantura, to nie program dla Polski – podkreślili politycy PiS.

– Po stronie opozycji nie ma programu, wizji, nie ma polemiki. Jest tylko agresja, są zaciśnięte pięści, zaciśnięte zęby, nienawiść, agresja, często przechodząca w tę agresję również fizyczną – zaznaczył europoseł Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna rozpoczęły kampanie od akcji billboardowej. W całym kraju pojawiły się duże plakaty ze zdjęciem prezesa Jarosława Kaczyńskiego z groźną miną oraz hasłem: PiS wziął miliony z różnymi dopowiedzeniami.

Chcemy podsumować trzy lata rządów i przypomnieć o nagrodach dla ministrów oraz braku pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli, policjantów i pielęgniarek – mówił poseł PO Jan Grabiec.

„PiS będzie bardzo wiele obiecywał, a powinien rozliczyć się z tego, co obiecał do tej pory. Te hasła z billboardów słyszymy na spotkaniach z naszymi wyborcami. Brakuje pieniędzy m.in. na podwyżki dla nauczycieli, na leki dla seniorów i na pomoc dla rolników” – powiedział Jan Grabiec dla Gazety Wyborczej.

Prawo i Sprawiedliwość pyta jednak Platformę Obywatelską o program wyborczy.

– Jaki macie program na gospodarkę? Jaki macie program na rolnictwo? Jaki macie program na służbę zdrowia? Jaki macie program na edukację?

[…]Co zrobicie z 300 plus? Co zrobicie z 500 plus? Co zrobicie z Mieszkaniem plus? Co wreszcie zrobicie z wiekiem emerytalnym? – pytał Tomasz Poręba.

Partia rządząca deklaruje, że ma swój program i konkretne propozycje dla Polaków.

– Realizujemy go od wielu lat, z sukcesami, bo dotrzymujemy słowa. Jesteśmy wiarygodni. Jesteśmy sprawdzeni w zarządzaniu państwem – dodał europoseł.

W niedzielę w Sandomierzu odbędzie się pierwsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki zaprezentuje na niej propozycje swojej partii. Przedstawi też szczegóły wdrażania programu rolnego, ponieważ na ziemi sandomierskiej istnieje wiele gospodarstw. Program ma obejmować nie tylko samych rolników, ale również szeroko pojęte obszary wiejskie. Prawo i Sprawiedliwość chce m.in. inwestować więcej pieniędzy w infrastrukturę techniczną na terenach wiejskich, aby zapewnić ich jak najlepszy rozwój.

TV Trwam News/RIRM

drukuj