fot. twitter.com/pisorgpl

Premier M. Morawiecki: rząd chce jak najszybciej wprowadzić podwyżki dla nauczycieli

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że rząd chce jak najszybciej wprowadzić podwyżki dla nauczycieli. Jednocześnie zaprasza do rozmów przy okrągłym stole.

Szef polskiego rządu nawiązał do sytuacji w oświacie podczas konwencji regionalnej PiS-u w Lublinie, która w głównej mierze poświęcona była kwestii przyjęcia euro.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd PO-PSL zamroził wynagrodzenia w oświacie od 2013r. Dziś politycy PO krytykują rząd za działania PiS-u wobec nauczycieli.

– Proponujemy okrągły stół. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, jakość polskiego kształcenia. Nasza polska złotówka ma z tym również wielki związek, bo to, że my mogliśmy na te jeszcze cały czas niewystarczające – bo ciągle ta kołderka jest za krótka, żeby zaspokoić – ale jednak od 2017 roku pierwsze podwyżki, w 2018 roku kolejne i w 2019 jeszcze większe niż w poprzednim roku, że mogliśmy sobie na to pozwolić – ma to też ogromny związek z utrzymaniem złotówki – podkreślił Mateusz Morawiecki.    

Nauczyciele z ZNP i FZZ prowadzą bezterminowy strajk w szkołach. Nie udało się zakłócić egzaminu gimnazjalnego.

Dwa związki nie chcą podpisać porozumienia z rządem dotyczącego podwyżek. Wcześniej zrobiła to jednak oświatowa „Solidarność”.

RIRM

drukuj