Andrzej Duda o priorytetach dla polskiej wsi

Ochrona polskiej ziemi, wyrównanie dla polskich rolników unijnych dopłat bezpośrednich, obniżenie wieku emerytalnego – to najważniejsze priorytety dotyczące polskiej wsi – ocenił Andrzej Duda.

Kandydat PiS-u na prezydenta odwiedził w środę gospodarstwo rolne w Dylewie w województwie mazowieckim.

Andrzej Duda nawiązał m.in. do swojego hasła wyborczego „Godne życie w bezpiecznej Polsce”.

– Godne życie to takie, żeby człowiek nie musiał się martwić o to, jak przeżyje od pierwszego do pierwszego. Godne życie to nie jest życie w strachu, że jutro przyjdzie komornik i zabierze traktor, plony czy nieruchomości. Godne i bezpieczne życie to takie, kiedy mam to zabezpieczenie socjalne i jestem spokojny, że moje dzieci będą miały co zjeść, będą miały dostęp do lekarza, że będę miał taką infrastrukturę, żeby w razie czego dojechać, że będą drogi – tego dzisiaj bardzo w Polsce potrzeba. Polska wieś potrzebuje dzisiaj bezpieczeństwa, w znaczeniu materialnym i życia codziennego. Polska wieś potrzebuje dzisiaj spokoju i pokoju. Ja taką prezydenturę proponuję – wskazuje Andrzej Duda.    

Andrzej Duda w Warszawie podsumuje dziś swoją kampanię prezydencką.

Natomiast jutro wieczorem, w jednej z warszawskiej restauracji, odbędzie się z jego udziałem twittup, czyli spotkanie z użytkownikami internetowego serwisu społecznościowego twitter.

Z kolei w Sopocie odbędzie się dziś konwencja zamykająca kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego.

RIRM

drukuj