fot. PAP/Mateusz Marek

PiS przedstawiło „pakt senacki” dla Warszawy

Delokacja urzędów centralnych na terenie Warszawy i decentralizacja władzy w stolicy – to niektóre z propozycji „paktu senackiego”, który przedstawili i podpisali w piątek kandydaci PiS w wyborach do Senatu, w tym Cezary Jurkiewicz, Piotr Radziszewski, Lech Jaworski i Marek Rudnicki.

Ponadto w pakcie znalazły się takie propozycje jak wprowadzenie zmian dotyczących skutecznej ochrony zabytków, powołanie Rady Zdrowia dla Warszawy, zintegrowanie komunikacji szynowej i kolejowej z komunikacją miejską, wprowadzenie kontroli historycznych zanieczyszczeń ziemi inwestycyjnej, stworzenie programu mieszkań komunalnych celowych, stworzenie „linowego transportu napowietrznego” dla ochrony środowiska w Warszawie, zwiększenie uprawnień kontrolnych związanych z miejscem docelowego zagospodarowania odpadów, utworzenie parku naukowo-technologicznego.

„Pakt senacki” PiS został zaprezentowany przez kandydatów z czterech okręgów warszawskich, którzy przedstawili także swoje hasło: „Razem dla Warszawy, razem dla Polski”.

Stołeczny radny Cezary Jurkiewicz, kandydat PiS z okręgu 42 poinformował, że wszyscy czterej kandydaci będą razem prowadzić swoją kampanię przez najbliższe dwa tygodnie.

Od dzisiaj ruszamy ze wspólnym materiałem wszystkich kandydatów razem” – mówił Cezary Jurkiewicz.

To jest cenne, bo mamy wspólnie przygotowany materiał, nie indywidualnie i chcemy być na ulicach Warszawy” – przekonywał stołeczny radny.

Kandydat z okręgu 43 Lech Jaworski podkreślał, że pakt dotyczy kwestii zarówno ustrojowych, administracyjnych, jak i służby zdrowia.

Jest to przejaw pracy zespołowej, opartej na wiedzy, rozeznaniu problemów, jakie nurtują warszawiaków i głębokiej świadomości, że właśnie praca zespołowa dla Warszawy jest jak najbardziej potrzebna” – mówił kandydat PiS.

Słyszeliśmy o tym, że jakieś porozumienie senackie miało powstać po stronie KO, tymczasem z tego, iż mają tam wśród kandydatów znaleźć się przedstawiciele samorządu niewiele wyszło. Tutaj mamy dwóch przedstawicieli samorządu z kilkunastoletnim stażem” – przekonywał Lech Jaworski.

O pomysłach PiS na służbę zdrowia mówił Piotr Radziszewski, który wśród priorytetów wymienił m.in. skrócenie koleje, zwiększenie dostęp do leków przez powołanie polskiego koncernu farmaceutycznego. Ponadto Radziszewski jako kolejne propozycje PiS wspomniał prowadzenie edukacji w zakresie profilaktyki zdrowia, szczególną ochronę zdrowia dzieci oraz cyfryzację.

Z kolei Marek Rudnicki przekonywał, że warszawiacy „zasługują na więcej” w kwestii ochrony ich zdrowia. Wśród priorytetów kandydatów na senatorów z PiS z Warszawy wymienił uwzględnienie odpowiedniego płacenia lekarzom za jakość leczenia oraz cyfryzację i rozwój profilaktyki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl