fot. twitter.com

Warszawa: ul. Asfaltowa 2 i Puławska 137 pod lupą komisji weryfikacyjnej

Komisja weryfikacyjna weźmie dziś pod lupę dwie nieruchomości. To działki położone przy ulicy Asfaltowej 2 i Puławskiej 137 na warszawskim Mokotowie.

Nieruchomość położona przy ul. Asfaltowej 2 obejmuje działkę niezabudowaną oraz działkę zabudowaną. Na działce zabudowanej znajduje się budynek, w którym są wyodrębnione samodzielne lokale mieszkalne. Decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz z 30 grudnia 2010 r. ustanowiono prawo użytkowania wieczystego gruntu niezabudowanego i gruntu zabudowanego na rzecz następców prawnych dawnych właścicieli. Beneficjenci decyzji dot. Asfaltowej sprzedali je najpierw prywatnej firmie, która odsprzedała je dalej. Potem doszło jeszcze do szeregu innych transakcji.

Z kolei w przypadku nieruchomości położonej przy Puławskiej 137 w listopadzie 2006 r. prezydent Warszawy wydała decyzję reprywatyzacyjną ustanawiając prawo użytkowania wieczystego, kiedy jeden z beneficjentów w chwili wydania decyzji nie żył od ponad roku. W maju 2007 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała decyzję ws. Puławskiej, zmieniającą jako beneficjentów zmarłej osoby na jej spadkobierców. Tuż po posiedzeniu komisji weryfikacyjnej planowane jest podjęcie decyzji ws. zwrotów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj