fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Bochenek: PO nie potrafi się wyzbyć arogancji

Platforma Obywatelska nie wyzbyła się arogancji i wciąż kieruje się tymi samymi wartościami, co przez ostatnie lata – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Skomentował on słowa Grzegorza Schetyny nt. inicjatywy referendalnej prezydenta w sprawie konstytucji.

W jednej z rozgłośni radiowych lider PO powiedział, że „jeśli polityk nie ma własnego pomysłu na rzeczywistość polityczną i pyta obywateli, to znaczy, że jest nieprzygotowany do funkcji albo jest niepoważny”.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosząc się do tej wypowiedzi podkreślił, że Grzegorz Schetyna po raz kolejny pokazał, że zdanie Polaków nie jest dla niego ważne. Zaapelował też do polityków Platformy Obywatelskiej o odpowiedź na cztery pytania zadane przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Czy podwyższą państwo wiek emerytalny? Drugie pytanie – czy podwyższą państwo lub ograniczą wydatki z programu 500 plus? Trzecie pytanie – czy zlikwidują państwo IPN i CBA? I czwarte pytanie – czy zgodzą się państwo na przyjęcie islamskich imigrantów? To są cztery kluczowe kwestie. Platforma Obywatelska dzisiaj zorganizowała konferencję i zapowiada, że na te pytania odpowie za kilka dni. To jest niepoważne. To są ważne sprawy, które na co dzień frapują umysły milionów Polaków. Proste pytanie, prosta odpowiedź – „tak” albo „nie”.  Jeżeli panowie marzycie o tym, by z powrotem rządzić w Polsce, powiedźcie, co w tych sprawach macie Polakom do zaproponowania – mówił Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu podkreślił również, że premier Beata Szydło oraz politycy PiS wielokrotnie zwracali już uwagę, iż chcieliby, aby opozycja zaczęła wreszcie pracować merytorycznie i przedstawiała konstruktywne propozycje.

RIRM

drukuj