B. Mazurek: mimo tego, że nie wierzymy PO, jesteśmy gotowi z nimi rozmawiać

Mimo tego, że nie wierzymy politykom PO, jeśli zapadnie deklaracja, że nie będą totalną opozycją i jeśli potępią chociażby zachowanie wobec uczestników uroczystości żałobnych na Wawelu, my jesteśmy gotowi z nimi rozmawiać – powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek na konferencji w Sejmie odnosiła się do propozycji PO, która chce debaty z politykami PiS odnośnie programów partii.

„Jeśli w sposób zdecydowany Platforma Obywatelska odetnie się od tego, że była – czy nie będzie już – opozycją totalną, jesteśmy gotowi do tego, by takie debaty z nimi przeprowadzać” – zadeklarowała rzeczniczka PiS.

Według niej z opozycją totalną rozmowy nie mają sensu, ponieważ – jak stwierdziła – żadne argumenty do niej nie trafiają.

Mazurek była pytana, jak odniesie się do zapowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny, który powiedział, że jego ugrupowanie utrzyma program 500 plus oraz że wprowadzi 500 plus już na jedno dziecko.

„Odsyłam państwa do programu, o którym tak chętnie politycy Platformy mówią i zachęcam, państwa żebyście przeczytali ten program. Nie tylko przeczytali, ale przeczytali go ze zrozumieniem, ponieważ pan Grzegorz Schetyna odsyłał do tego programu – tam słowa o programie 500 plus nie ma” – podkreśliła.

„Natomiast jest jedno zdanie na temat utrzymania podwyższenia wieku emerytalnego. W innych kwestiach, o które pytaliśmy, też słowa nie ma” – dodała.

„Nie wierzę politykom Platformy Obywatelskiej, natomiast mimo tego, że im nie wierzymy, jeśli zapadnie deklaracja taka, że nie będą totalną opozycją, że przeproszą za te ekscesy, że potępią to, co się dzieje chociażby na tych uroczystościach, o których mówiłam, czy za skandaliczne zachowanie wobec uczestników uroczystości żałobnych na Wawelu, my jesteśmy gotowi z nimi rozmawiać, nie boimy się tych rozmów” – podkreśliła rzeczniczka PiS.

„Mamy program, realizujemy ten program. Nie baliśmy się o naszych propozycjach rozmawiać z Polakami i dzisiaj też to robimy i na taka rozmowę w każdej chwili jesteśmy gotowi” – wskazała Mazurek.

PAP/RIRM

drukuj