Liroy-Marzec: prezydent Warszawy kłamała ws. reprywatyzacji!

Piotr Liroy-Marzec ujawnił dziś korespondencję Hanny Gronkiewicz-Waltz dotyczącą reprywatyzacji. Jak twierdzi, przedstawione dokumenty potwierdzają, że prezydent Warszawy miała bezpośredni związek z aferą reprywatyzacyjną.

Ujawniona przez Liroya-Marca dokumentacja to wewnętrzna korespondencja Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy dotycząca nieruchomości, które zostały przekazane zagranicznym spadkobiercom, pomimo, że Skarb Państwa wypłacił za nie odszkodowania. 

– Mamy pismo pani prezydent, w którym stwierdza ona, że nie będzie kontynuowała postępowania kontrolnego w tym zakresie, czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście zgodziła się na to, żeby już raz zapłacone kamienice zwracać spadkobiercom – przekonywał Maciej Maciejowski podczas konferencji prasowej.

W tej sprawie poseł Kukiz’15, Piotr Liroy-Marzec złożył już zawiadomienie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wnioskuje w nim między innymi o wykorzystanie procesowe przedstawionej korespondencji.

– Korespondencja, do której dotarliśmy, świadczy o tym, że pani prezydent Gronkiewicz-Waltz minęła się z prawdą, kiedy wielokrotnie mówiła, że nie podejmowała żadnych decyzji w sprawie reprywatyzacji – podkreślał Maciejowski.

Jak przekonywał Piotr Liroy-Marzec, ujawniona dziś korespondencja to kolejne skandaliczne informacje dotyczące warszawskiej reprywatyzacji.

– Nadal zamierzamy przyglądać się i działać w tej sprawie. W najbliższym czasie poinformujemy też, kto w rzeczywistości jest „właścicielem Warszawy” – podsumował poseł.

Kukiz’15/RIRM

drukuj