SBGN nie będzie sprawowało pieczy nad reprywatyzacją w Warszawie

Stołeczne Biuro Gospodarstwa Nieruchomościami nie będzie sprawowało pieczy nad reprywatyzacją w Warszawie. Tak zdecydowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Jak poinformowała „Gazeta Stołeczna” obowiązki te przejmie biuro prawne przy prezydencie Warszawy.

Media decyzję Hanny Gronkiewicz Waltz łączą z ostatnimi doniesieniami o nieprawidłowościach, które mogły mieć miejsce przy postępowaniach reprywatyzacyjnych.

Od kilku miesięcy działaniom stołecznego ratusza w tej sprawie przygląda się CBA.

Poseł Jarosław Krajewski, były radny Warszawy podkreśla, że działania prezydent są kosmetyczne i nie zmieniają patologicznej sytuacji związanej z reprywatyzacją.

– Warto zwrócić uwagę na to, że zastępca pani prezydent, pan Jarosław Jóźwiak, nadzoruje zarówno Biuro Gospodarki Nieruchomościami, jak i Biuro Prawne, co oznacza, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyciągnęła żadnych konsekwencji personalnych wobec osób, które odpowiadają za patologie związane z reprywatyzacją w Warszawie. Zamiast odsunąć osoby, które nie radzą sobie z należytym zagwarantowaniem odpowiedniego zabezpieczenia interesu publicznego, tylko i wyłącznie przesuwa kompetencje z jednego biura do drugiego, ale nie ma to większego wpływu na sposób załatwiania spraw. Tutaj oceniam to niezwykle negatywnie – zaznacza Jarosław Krajewski.

Poseł Krajewski dodaje, że niejasne kwestie dotyczące postępowań reprywatyzacyjnych pojawiają się już od 2007 roku. Warszawski ratusz opublikował niedawno tzw. białą księgę reprywatyzacji. Media podają, że brakuje w niej jednak m.in. listy adresów zwróconych nieruchomości i działek oraz nazwisk prawników i osób, którym miano je zwrócić.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl