fot. pl.wikipedia.org

W Warszawie będą manifestować lekarze z OZZL

Jest dużo do zrobienia w służbie, ale nie można nam zarzucić bierności – uważa senator Konstanty Radziwiłł. Były minister zdrowia odniósł się w ten sposób do zaplanowanej na dziś w Warszawie manifestacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Związkowcy chcą protestować przeciwko lekceważeniu ochrony zdrowia przez kolejne ekipy rządowe. W ich ocenie przejawem tego lekceważenia jest „wielkie niedofinansowanie publicznej” ochrony zdrowia, co powoduje kolejki.  OZZL zwrócił się do pacjentów o to, by wzięli udział w ich proteście.

Senator Konstanty Radziwiłł przekonuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w ciągu tej kadencji zrobił więcej niż ktokolwiek w celu poprawy sytuacji w służbie zdrowia. Lekarz zwraca uwagę na zmiany organizacyjne, znaczne zwiększenie nakładów oraz podnoszenie pensji.

– Na pewno jest jeszcze dużo do zrobienia, ale nie można nam zarzucić bierności – wręcz odwrotnie. Jesteśmy niezwykle aktywni, żeby przyspieszać te zmiany, które są powszechnie oczekiwane. W tej sytuacji ja osobiście nie bardzo rozumiem, dlaczego miałaby się odbywać manifestacja pod hasłem „bierności rządu”. To jest po prostu nieporozumienie – komentuje polityk.

Manifestacja OZZL rozpocznie się o godz. 13.00 przed gmachem Ministerstwa Zdrowia. Następnie zgromadzeni przejdą ul Miodową, Traktem Królewskim i ul. Wiejską przed siedzibę Sejmu RP. Tam planowane są wystąpienia przedstawicieli pacjentów i pracowników medycznych.

Uczestnicy manifestacji złożą też petycję do Władz RP w sprawie podjęcia działań zmierzających do likwidacji kolejek w publicznej ochronie zdrowia.

RIRM

drukuj