fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Ulewa nad stolicą. Zalane ulice i zamknięta stacja metra

Po godz. 16.00 nad Warszawą rozpętała się ulewa. „Do tej pory przyjęliśmy 65 zgłoszeń, jednak cały czas otrzymujemy kolejne” – poinformował rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. Zalane są liczne ulice, w wielu miejscach nie działa sygnalizacja. Zamknięta została też stacja metra Ratusz Arsenał.

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski, Warszawa ucierpiała po poniedziałkowej ulewie.

„Otrzymaliśmy 65 zgłoszeń dotyczących głównie zalanych ulic” – mówił rzecznik mazowieckiej straży pożarnej. Dodał, że strażacy otrzymują cały czas kolejne zgłoszenia.

Mocno ucierpiał Żoliborz i Bielany. Zalane są także Żwirku i Wigury, Wisłostrada w kier. Łomianek. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na ok. 1 metra w górę. Ogromne ilości woda spływały ulicą Książęcą, która łączy Plac Trzech Krzyży z Powiślem. Samochody brodziły w niej powoli, zanurzone do połowy kół.

Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów – m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej

„Warszawskich strażaków w działaniach wspomogą m.in. strażacy z Legionowa” – podał.

Z kolei rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała PAP, że z powodu ulewy zamknięta zostaje stacja metra Ratusz Arsenał.

„Pociągi nie będą się na niej zatrzymywały” – przekazała.

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy – m.in. na Placu Zawiszy, na Rondzie ONZ oraz w pobliży węzła Marsa. Służby pracują nad usunięciem awarii.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl