Instalacja Tęcza zostanie przeniesiona do Gdańska?

Nie chcą jej w Warszawie, nie chcą też w Gdańsku. Przeniesienia bądź postawienia repliki tęczy – symbolu homoseksualistów chce tzw. środowisko LGBT.

W ubiegłym roku tęcza umieszczona na Placu Zbawiciela w Warszawie została doszczętnie spalona. Teraz homoseksualni aktywiści chcą, by trafiła na Plac Solidarności w Gdańsku.

Marian Szajna, radny PiS Sejmiku Województwa Pomorskiego podkreśla, że jest to zupełny absurd.

– Uważam, że jeżeli ktoś się na coś takiego zgodzi, to już zupełnie będzie w tzw. kategorii aberracji, ponieważ Plac Solidarności jest tym miejscem, które pokazuje przeszłość Gdańszczan, przeszłość Polski. Robienie z niego tzw. krikolandu, Gdańszczanie wiedzą o czym mówię, jest po prostu nieporozumieniem – twierdzi Marian Szajna.

Plan promowania gejów i lesbijek odrzuca także gdański Ratusz. Plac Solidarności ma wymiar symboliczny, chroniony jest także przez miejskiego konserwatora zabytków – tłumaczy rzecznik prezydenta Gdańska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl