Komisja ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się dziś sprawą nieruchomości przy ul. Nabielaka 9

Przed komisją ds. warszawskiej reprywatyzacji staną dziś kolejni świadkowie. Rozprawa dotyczyć będzie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9. Zeznania złożą b. sekretarz miasta stołecznego Warszawy Mirosław Kochalski, córka zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach czołowej przedstawicielki środowisk lokatorskich Jolanty Brzeskiej, członek Rady Społecznej Ewa Andruszkiewicz i b. zarządca nieruchomości. 

Adres Nabielaka 9 jest bardzo symboliczny, a zarazem pokazuje tragiczny obraz warszawskiej reprywatyzacji – podkreślił poseł Jan Mosiński z sejmowej komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

Nabielaka 9 to adres, z którym związana była do końca swoich dni pani Jolanta Brzeska, broniąc spraw lokatorów przed „czyścicielami kamienic”. Dochodziło tam do gorszących scen. Nachodzono nie tylko mieszkanie pani Brzeskiej – zresztą w asyście policji, co dla mnie jest w ogóle niezrozumiałe – rozcinając drzwi, kłódki itd. – podobne mechanizmy zastraszania były stosowane. Jak wiemy, panią Jolantę Brzeską znaleziono w Lesie Kabackim, moim zdaniem została zamordowana. W chwili obecnej trwa śledztwo. (To) Adres, gdzie doszło do przejęcia zapewne w wyniku działań nie mających nic wspólnego z prawem. Jest sposobność, żeby sprostować kłamstwa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Otóż decyzję zwrotową na Bielaka 9 nie podpisywał Lech Kaczyński tylko zarządca komisaryczny – zwrócił uwagę Jan Mosiński.

Wczoraj portal wpolityce.pl ujawnił, że lokatorzy skupieni wokół Jolanty Brzeskiej walczyli o swoje prawa już niemal w pierwszych dniach urzędowania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mowa tu o petycjach, blokowaniu gabinetu, ulicznych protestach i listach otwartych. Mieszkańcy reprywatyzowanych kamienic pisali wprost, że potrzebują osobistej i bezpośredniej reakcji prezydent stolicy. Apelowali też do radnych. Wszystkie ich apele i prośby – jak podał portal – pozostały jednak bez konkretnej odpowiedzi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl