Zostaną dziś podpisane kolejne umowy na budowę trasy Via Baltica

Zostaną dziś podpisane umowy na budowę dwóch odcinków drogi S 61 Kolno-Stawiski oraz Stawiski-Szczuczyn. Droga będzie stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica. Uroczystość, w której udział weźmie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odbędzie się w Łomży.

Pierwszy odcinek o dł. 16,5 km zbuduje firma Strabag, drugi o dł. 18 km Budimex. Obie firmy mają 31 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, że Via Baltica przybliży północno-wschodnią Polskę do centrum kraju.

Via Baltica to jest droga biegnąca m.in. przez Łomże w kierunku północno-wschodnim. To droga ekspresowa, która powoduje, że nasze wschodnie regiony będą tak naprawdę w centrum dostępowym kraju. Nie będzie już tak, że dojazd do wschodnich regionów będzie nas jakoś szczególnie absorbował – powiedział Andrzej Adamczyk.

Via Baltica połączy kraje nadbałtyckie z południową Europą. W Ostrowi Mazowieckiej ma odbijać na północ w stronę Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, do granicy Polski z Litwą w Budzisku. Tam będzie się łączyć z litewską drogą A5 w stronę Kowna, a stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie. Via Baltica ma powstać do 2021 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl