fot. flickr.com

MIiB chce wprowadzić wspólny bilet na kolei

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce wprowadzić wspólny bilet na kolei. Pracę rozpoczął już komitet sterujący ds. projektu. Wspólny bilet ma umożliwić zakup jednego dokumentu na całą podróż koleją, bez względu na przewoźnika i kanał sprzedaży.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przyznał, że to skomplikowane zadanie. Resort chce przyjrzeć się rozwiązaniom brytyjskim w tym zakresie.

– To rozwiązanie brytyjskie jest bardzo interesujące, ale będziemy analizować więcej przykładów europejskich. System brytyjski, poza tym, że posiada możliwość rozliczenia między przewoźnikami kwoty, którą wydatkuje pasażer, to jeszcze stosuje różne ceny za przejazd w określonych porach dnia. Ten system akceptuje również zniżki – podkreśla Andrzej Adamczyk.

Minister podkreślił też, że intencją resortu jest wykorzystanie w projekcie podejścia biznesowego, które umożliwi zaangażowanie wszystkich przewoźników. Resort chce skorzystać ze środków unijnych przy realizacji projektu wspólnego biletu.

RIRM

drukuj