Od 22 maja nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK, od 22 maja będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Utrudnienia wystąpią m.in. na liniach Warszawa-Pruszków, Warszawa-Małkinia czy między Radomiem a Dęblinem.

Jak poinformował przewoźnik, w związku z pracami modernizacyjnymi między Radziwiłłowem Mazowieckim a Żyrardowem na trasie Warszawa – Skierniewice, pociągi będą kurowały wahadłowo po jednym czynnym torze. W zamian za odwołane składy na tej trasie KM uruchomią komunikację zastępczą.

Pociągi po jednym torze będą poruszały się także między 22 maja a 14 czerwca w godz. 22:00 – 4:50 na odcinku Warszawa Włochy-Pruszków. Składy KM będą kursowały po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Brwinów zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Przewoźnik przypomniał, że na trasie Warszawa Wschodnia – Skierniewice nadal będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów ważnych w pociągach Kolei Mazowieckich i Przewozów Regionalnych oraz w KM i PKP Intercity. Na trasie Warszawa – Łuków wystąpią kilkudniowe utrudnienia w kursowaniu pociągów: na odcinku Kotuń – Siedlce w dniach: 22, 23, 26 maja część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy. Pasażerowie muszą przygotować się również na utrudnienia na trasie Warszawa Wileńska – Małkinia.

Na odcinku Wołomin – Tłuszcz – Łochów, część pociągów będzie odwołana (Wołomin – Tłuszcz); na odcinku Tłuszcz – Łochów oraz Wołomin – Tłuszcz zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Przewoźnik dodał, że w wybranych pociągach TLK spółki PKP Intercity będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich na odcinku Tłuszcz – Małkinia.

Utrudnienia w związku z modernizacją infrastruktury wystąpią także na trasie Radom – Dęblin (w dniach 5, 6, 9 czerwca nie będą kursowały pociągi relacji Radom – Pionki i Pionki – Radom) oraz na trasie Siedlce – Czeremcha gdzie pociągi będą poruszały się po jednym torze.

Szczegółowe informacje dla pasażerów znajdują się na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem: (022) 364 44 44 KM poinformowały ponadto, że od początku tygodnia w kasach biletowych przewoźnika rozpoczął się montaż terminali płatniczych, za pośrednictwem których pasażerowie będą mogli płacić za bilet kartą płatniczą. Montaż 98 terminali w 76 miejscach ma zakończyć się w przyszłym tygodniu.

 

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl