Byli współpracownicy Nowaka trafili do spółek na kolei 

Współpracownicy Sławomira Nowak, byłego ministra transportu po jego dymisji znaleźli pracę w spółkach podległych resortowi. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Sprawa dot. Karoliny Kleszcz i Michała Klimczaka, którzy pracowali w gabinecie podległym byłemu ministrowi. Teraz zajmują intratne stanowiska. Sprawa dodatkowo budzi kontrowersje, ponieważ stanowiska, które objęli zostały specjalnie dla nich utworzone.

Wiele wątpliwości pojawia się również w kwestii postępowania kwalifikacyjnego. Biuro Komunikacji PKP Cargo poinformowało jedynie, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami i nie udziela szczegółowych informacji. To kolejny dowód na to jak skorumpowani są politycy podlegli premierowi Donaldowi Tuskowi – mówi poseł Jerzy Polaczek, b. minister transportu.

– Przede wszystkim to świadczy o poczuciu całkowitej bezkarności tego rodzaju praktyk, świadczy o tym, iż partia przeistacza się w partię meksykańską, w której ci którzy są z władzą, mają z urzędu zagwarantowane bezpieczeństwo i zatrudnienie, a cała reszta społeczeństwa musi się o to starać i wielu z nich nie znajduje tego miejsca w Polsce i wyjeżdża za granicę. Jeśli chodzi o rząd Platformy i jego ministrów, zawsze mogą liczyć na dobre pensje, niejednokrotnie na wysokie kontrakty menadżerskie, bądź też są przenoszeni z jednego miejsca na drugie; w stylu, który przypomina wieloletnie praktyki w okresie PRL-u. Nic się tutaj nie zmienia – zwracał uwagę poseł Jerzy Polaczek.

Karolina Kleszcz oprócz stanowiska w PKP jest również prezesem zarządu podległej PKP Cargo, Fundacji Era Parowozów. Michał Klimczak zasłynął natomiast z tego, że pracował w resorcie ministra Sławomira Nowaka nie mając ukończonych studiów. Obecny pracodawca nie chce odnieść się do tych informacji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl