fot. PAP

Pikieta „Solidarności” przed siedzibą centrali PKP

Solidarność Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej rozpoczyna pikietę przed siedzibą centrali PKP w Warszawie. Pracownicy sprzeciwiają się proponowanej przez zarząd restrukturyzacji spółki. To przede wszystkim spowoduje utratę miejsc pracy dla wielu osób.

Powód – zarząd chce wyłączyć sprawy pracownicze, finansowo-księgowe i płacowe do nowo powołanej struktury Centrum Usług Wspólnych.

Wiesław Pełka, przewodniczący Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” Infrastruktury Kolejowej zwraca uwagę, że pracownicy niejednokrotnie interweniowali już w tej sprawie.

Nie wszystko jest w porządku. Ostatnio panuje polityka pijarowa. My tylko bardzo dużo rozmawiamy, tzn., żeby nikt nie zarzucił, że nie konsultujemy czegoś. Tylko, że z tych konsultacji nic nie wynika. Jako największy związek zawodowy w Polskich Liniach Kolejowych nie możemy sobie na to pozwolić, żeby nas lekceważono i omijano – powiedział Wiesław Pełka.

Zmiany mają nastąpić także w strukturze Centrum Realizacji Inwestycji. To może zahamować wykorzystanie unijnych środków na poprawę stanu technicznego infrastruktury kolejowej.

RIRM

 

drukuj