fot. pixabay.com

„Solidarność” chce szczepień dla pracowników handlu po 50. roku życia

„Solidarność” wraz z pracodawcami zamierza zwrócić się do Ministerstwa Zdrowia z propozycją zaszczepienia przeciw COVID-19 pracowników handlu po 50. roku życia.

Handlowa „Solidarność” wielokrotnie apelowała o szczepienie całej grupy zawodowej w pierwszym etapie realizacji Narodowego Programu Szczepień. Rząd tłumaczył się ograniczoną liczbą preparatu.

Pracownicy handlu są dalej narażeni na zakażenie koronawirusem, utratę zdrowia, a nawet życia. W sklepach nie są przestrzegane limity osób. Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, przyznał, że jest zaniepokojony brakiem pozytywnej odpowiedzi rządu na apele dotyczące szczepienia. Dlatego też związkowiec wyszedł z nową propozycją.

– Faktycznie szczepionek nadal brakuje. Może zaszczepmy pracowników powyżej 50. roku życia. Dziś najbardziej obawiamy się o swoje zdrowie i życie. Wśród tych pracowników jest grupa najliczniejsza, która chce się zaszczepić. Może to będzie połowicznym wyjściem, ale pozwoli starszym pracownikom na zabezpieczenie się przed ewentualnym zakażeniem i chorobą – zaproponował Alfred Bujara.

Pracownicy handlu wymagają zauważenia, ponieważ to dzięki ich pracy mamy nieprzerwany i zapewniony dostęp do artykułów pierwszej potrzeby. M.in. sklepy spożywcze są otwarte od początku ogłoszenia pandemii w naszym kraju. Dziś zmagamy się już z trzecią falą zakażeń.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl