fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Jeszcze dziś zostanie opublikowany projekt narodowej strategii szczepień

Wieczorem ma zostać opublikowany projekt narodowej strategii szczepień. Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Michał Dworczyk, zapowiedział, że w najbliższych dniach prowadzone będą szerokie konsultacje nad dokumentem.

Polityk poinformował, że w projekcie znalazły się m.in. „pewne propozycje” dotyczące benefitów dla osób, które zaszczepią się na koronawirusa.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1335692056551886848

Każdy, kto zdecyduje się na szczepienie, otrzyma potwierdzenie i prawdopodobnie nie będzie musiał przestrzegać niektórych obostrzeń.

Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, wskazał, że projekt określa również logistykę przeprowadzania szczepień.

 

– Prace nad strategią są na ukończeniu i zgodnie z zapowiedzią szefa Kancelarii Premiera, wkrótce projekt strategii szczepień zostanie opublikowany tak, by można go było dość szeroko skonsultować, by każdy mógł się wypowiedzieć na temat założeń w nim zawartych. Na razie nie uprzedzajmy faktów. Poczekajmy przynajmniej do wieczora, wtedy powinien się ten projekt pojawić. Na pewno jest tam szereg założeń z zakresu samej logistyki przeprowadzenia szczepień, ale mogą się pojawić także różne informacje dotyczące pewnego rodzaju zachęt – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

We wtorek rano minister zdrowia Adam Niedzielski i Michał Dworczyk zaprezentują projekt narodowej strategii szczepień. Rada Ministrów ma go zatwierdzić 15 grudnia 2020 roku. Do tego czasu będzie można zgłaszać poprawki.

Tymczasem w ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 4423 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 82 osoby.

Wyzdrowiało blisko 16 tys. osób zakażonych.

RIRM

drukuj