fot. twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący KEP wydał oświadczenie ws. ataków na św. Jana Pawła II

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie w sprawie ataków na osobę św. Jana Pawła II. Ks. abp Stanisław Gądecki podkreślił w nim, że Papież Polak jako pierwszy wprowadził w Kościele przepisy prawne realnie zwiększające ochronę dzieci i młodzieży.

Metropolita poznański zaznaczył, że kwestie ochrony nieletnich oraz przeciwdziałania wszelkim nadużyciom ze strony duchownych stanowiły dla Jana Pawła II najwyższy priorytet, co wiedzą osoby rzetelnie badające historię jego pontyfikatu.

W oświadczeniu ks. abp Stanisław Gądecki wskazał, że Jan Paweł II wyznaczył kierunek działań w kwestii ochrony dzieci i młodzieży.

– Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki zaznaczył, że św. Jan Paweł II jako pierwszy wprowadził w Kościele przepisy prawne realnie zwiększające ochronę dzieci i młodzieży. Jego decyzje stanowiły inspirację dla dalszych działań mających na celu ochronę dzieci i młodzieży, jak również pomoc osobom skrzywdzonym w Kościele. Przewodniczący Episkopatu podziękował także wszystkim, którzy dają prawdziwe świadectwo o życiu i nauczaniu Papieża Polaka oraz wezwał, abyśmy częściej sięgali po nauczanie papieskie i nie pozwolili zniszczyć dobrego imienia św. Jana Pawła II – oznajmił ks. Leszek Gęsiak, rzecznik KEP.

Przewodniczący Episkopatu odniósł się też do raportu dotyczącego byłego ks. kard. Theodora McCarricka. Ksiądz arcybiskup zaznaczył, że Jan Paweł II nie otrzymał pełnych informacji w jego sprawie, podczas gdy on sam okłamał Papieża co do swojej niewinności.

Przewodniczący Episkopatu napisał ponadto, że atak na św. Jana Pawła II jest w istocie atakiem na nauczanie Kościoła, które Papież głosił w ciągu całego swego pontyfikatu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl