Zderzenie pociągów pod Zurychem, są ranni

Dwa szwajcarskie pociągi zderzyły się w piątek rano w okolicach dworca Rafz, na północ od Zurychu. Policja nie podaje na razie liczby rannych. Dziennik „20 Minutes”, powołując się na ratownika, pisze o 49 osobach, które odniosły obrażenia.

Rano doszło do poważnego wypadku. Są ranni – powiedział agencji AFP rzecznik lokalnej policji.

Niektóre media podają, że zderzyły się dwa regionalne pociągi. Z kolei „20 Minutes” cytuje świadka, który twierdzi, że pociąg Intercity z Zurychu wjechał od tyłu w pociąg podmiejski, jadący w kierunku miasta Szafuza (niem. Schaffhausen). „Intercity się wykoleił” – powiedział 18-letni mężczyzna. Dodał, że wagony z obu pociągów zostały „nieznacznie uszkodzone”.

Ratownik cytowany przez tę gazetę poinformował, że z powodu wypadku zmobilizowano karetki pogotowia z całego regionu.

Powód kolizji nie jest znany

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl