(fot.PAP)

Będzie zmiana rozkładu jazdy PKP

Sejmowa komisja infrastruktury zajmie się dziś sprawą nowego rozkładu jazdy pociągów. Informacje przedstawi Minister Sławomir Nowak. Nowy rozkład wchodzi w życie 9 grudnia.

            „Państwo powinno zapewniać komunikację swoim obywatelom, tym wszystkim, którzy każdego dnia dojeżdżają do szkół, do pracy i do szpitali” – akcentuje poseł Andrzej Adamczyk – wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury.

            – Chcemy usłyszeć na ile siatka nowych połączeń kolejowych po zmianach, które wprowadza nowy rozkład jazdy zapewnia prawo do normalnego transportu obywatelowi Rzeczpospolitej. Na ile konstytucyjny obowiązek wypełnia premier Tusk, minister transportu i rząd Rzeczpospolitej – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

            Nie zabraknie także pytań o likwidację połączeń kolejowych.

            – Będziemy także pytali o to, jak się wpisuje nowy rozkład jazdy w planowane likwidacje linii kolejowych. Wiemy, że plany likwidacji są. Posiadamy materiały na ten temat. To nie jest rzecz, którą udało się premierowi Tuskowi i ministrowi transportu panu Nowakowi utrzymać w tajemnicy. Też chcemy wiedzieć jak się ma nowy rozkład jazdy wobec proponowanych zamknięć konkretnych odcinków  linii kolejowych. W planach rządu jest uch niemało. Takie dokumenty potwierdzające bardzo zaawansowane prace rządowe także posiadamy – dodaje poseł.

Wypowiedź posła Andrzeja Adamczyka

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj