fot. flickr.com

PKP Intercity ma ok. 280 tys. miejsc dla uczestników ŚDM

PKP Intercity przygotowało ok. 280 tys. miejsc w pociągach dla uczestników Światowych Dni Młodzieży – poinformowała rzeczniczka prasowa spółki Beata Czemerajda. Pielgrzymi mogą także skorzystać ze specjalnego biletu.

– Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w spółce objęły każdy obszar funkcjonowania przewoźnika. Najwięcej pracy włożono w przygotowanie taboru, oferty oraz zabezpieczenie dodatkowego wsparcia dla podróżujących – powiedziała rzecznik.

Beata Czemerajda dodała, że w okresie szczytu przyjazdów i odjazdów co 7 minut z krakowskiego dworca będzie odjeżdżał pociąg PKP Intercity.

Spółka obsłuży także 46 składów specjalnych, które zostały przygotowane na zlecenie diecezji. Czemerajda poinformowała, że w czasie ŚDM spółka będzie dysponowała ok. 1300 wagonami oraz 60 składami EZT (Pendolino, Flirt, Dart). Od Kolei Czeskich wypożyczono 40 dodatkowych wagonów.

Przewoźnik zwiększył także dostępność części pociągów. W praktyce oznacza to, że np. pociąg, który tradycyjnie nie kursuje w nocy, w czasie ŚDM będzie woził pielgrzymów nocą, natomiast w dzień nadal będzie obsługiwał swoje tradycyjne trasy. Również 20 pociągów, które na co dzień kursują np. na trasie Szczecin – Katowice, pojedzie w wydłużonej relacji do Krakowa, zamiast tylko do Katowic.

PKP Intercity przygotowało także na ŚDM specjalną ofertę biletową – imienny karnet, który już można kupić w internetowym systemie sprzedaży. Umożliwia on trzy przejazdy pociągami spółki kategorii TLK i IC. Będzie można z niego skorzystać od 16 lipca do 15 sierpnia br. Do każdego z trzech przejazdów, do których uprawnia karnet, pasażer będzie musiał pobrać bezpłatną miejscówkę w internetowym systemie sprzedaży biletów.

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki. Od 27 do 31 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Wcześniej, od 20 do 25 lipca, w ramach przygotowań do ŚDM, w całym kraju odbywać się będą Dni w Diecezjach.

PAP/RIRM

drukuj