Wizyta premier Beaty Szydło w Watykanie

Papież Franciszek przyjął na audiencji premier Beatę Szydło, która składa swoją pierwszą wizytę w Watykanie. Główny temat rozmowy to przyjazd papieża do Polski na Światowe Dni Młodzieży w lipcu w Krakowie.

Przed audiencją polska delegacja z szefową rządu na czele uczestniczyła w Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. W piątek mija 35 lat od zamachu na polskiego papieża, którego dokonał, ciężko go raniąc, Turek Mehmet Ali Agca.

Po Mszy św., premier Szydło złożyła kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II.

Premier ma się również spotkać z sekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej arcybiskupem Paulem Gallagherem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl