fot. twitter.com/PKPIntercityPDP

Punktualność, szybkość, komfort i bezpieczeństwo – to nowe znaki firmowe polskiej kolei

Punktualność, szybkość, komfort i bezpieczeństwo – to nowe znaki firmowe polskiej kolei, która otrzymała nowe wagony. Na polskie tory trafi flota w postaci 60 nowych wagonów. To efekt współpracy bydgoskiej Pesy oraz ZNTK-u i spółki PKP Intercity. Wartość kontraktu to 248 mln złotych.

– Dzięki takim inwestycjom realizowanym przez spółki Skarbu Państwa polska gospodarka może skuteczniej bronić się przed pandemią koronawirusa. Ten kontrakt to nowe miejsca pracy i nowe źródła utrzymania wielu tysięcy polskich rodzin – powiedział Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

Dzięki nowym wagonom pasażerowie mogą liczyć na większy komfort. Jak podkreślał wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, początkowo do Intercity miało trafić 40 wagonów. Dzięki dobrej współpracy wagonów jest więcej, a to przekłada się na większą liczbę zadowolonych klientów.

– Radosna chwila, bo każda dodatkowa zmodernizowana jednostka cieszy, a te 60, które wejdą do rozkładu jazdy (mam nadzieję w jak najkrótszym czasie), będzie mogło jeździć na 100 proc. miejsc zajętych. Zwracam uwagę, że 15 maja zwiększy się limit, w ramach którego podróżni będą mogli podróżować polską koleją – zaznaczyła Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Na razie obowiązuje limit 50 proc. obłożenia miejsc siedzących. Mimo wszystko rozwój polskiej kolei znacząco przyspiesza.  

– Mamy już w swojej flocie tylko 20 proc. słabszych wagonów, więc proszę zobaczyć, co się działo w 2017 roku, kiedy proporcje były na poziomie 50 na 50. Mamy wzrost niesamowity i to w tak szybkim tempie – wskazał Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Wyremontowane wagony będą doczepiane do składów podróżujących po głównych ciągach komunikacyjnych. Będą to m.in. trasy: Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – Białystok, Przemyśl – Szczecin, Białystok – Suwałki i Lublin – Kraków. PKP podkreśla, że to nie koniec inwestycji i zaprasza pasażerów do korzystania z najbardziej ekologicznego środka transportu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl