fot. PAP/Hanna Bardo

Prezydent A. Duda pośmiertnie odznaczył aspiranta Michała Kędzierskiego krzyżem za dzielność

W Raciborzu odbyły się uroczystości pogrzebowe aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął postrzelony na służbie. Funkcjonariusza pożegnała rodzina, policjanci, znajomi, mieszkańcy Raciborza oraz przedstawicie władz.

Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył aspiranta Michała Kędzierskiego krzyżem za dzielność, a obecny na uroczystości szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, nadał mu Złotą Odznakę Zasłużony Policjant i awansował pośmiertnie na wyższy stopień służbowy.

Mszy św. w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP przewodniczył kapelan policji diecezji gliwickiej, ks. Joachim Gondro. W homilii wskazał na szczególne powołanie, jakim jest służba w policji, gdzie chroni i dba się o bezpieczeństwo, życie i zdrowie innych.

– Stajemy w tej świątyni wokół prochów Michała, który rotę ślubowania policjanta wypełnił do ostatniej kropki. (…) Składając ślubowania policjanta, może nie myślał wtedy, że wchodzi na drogę Chrystusowego krzyża, na drogę cierpienia, poniżenia, a na koniec na drogę śmierci – powiedział ks. Joachim Gondro.

W całej Polsce w południe na znak żałoby zawyły syreny policyjnych radiowozów.

43-letni aspirant Michał Kędzierski służył od 2011 roku. Zginął w ostatni wtorek, przy próbie wylegitymowania pijanego mężczyzny, który podając się za policjanta w ubiorze przypominającym mundur, próbował kontrolować kierowców. Podczas interwencji bandyta wyciągnął broń i strzelił do funkcjonariusza. Niestety, nie udało się go uratować. [czytaj więcej]

W czwartek sąd aresztował bandytę na trzy miesiące.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl