fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Dziękuję wszystkim rodakom, którzy poszli do wyborów

Dziękuję wszystkim rodakom, którzy poszli do wyborów; frekwencja była jak na dotychczasowe standardy wyborów samorządowych bardzo wysoka i cieszy mnie to – powiedział prezydent Andrzej Duda, komentując sondażowe wyniki wyborów samorządowych w rozmowie z portalem PolskieRadio24.

Według sondażu Ipsos tzw. late poll: w wyborach do sejmików wojewódzkich 33 proc. głosów zdobył PiS; 26,7 proc. – Koalicja Obywatelska; 13,6 – PSL; 6,6 proc. – SLD; 5,9 proc. – Kukiz’15; a 5,8 proc. – Bezpartyjni Samorządowcy.

Prezydent pogratulował wszystkim, którzy zwyciężyli w wyborach samorządowych.

„Kampania wyborcza jest zazwyczaj czymś, co kosztuje wiele energii, napięcia, nerwów, więc gratuluję tym, którzy zwyciężyli, ale przede wszystkim dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli do wyborów” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że „frekwencja była jak na dotychczasowe standardy wyborów samorządowych bardzo wysoka” i podkreślił, że cieszy go to. Wyraził nadzieję, że frekwencja będzie stale wzrastać w kolejnych wyborach, co jego zdaniem, będzie świadczyło o tym, że społeczeństwo polskie jest coraz bardziej „dojrzałe”, a demokracja umacnia się.

Pytany o „brutalność” kampanii prezydent stwierdził, że w niektórych miejscach była ona brutalna, a w innych nie.

„Ja zawsze namawiam do tego, żeby prowadzić kampanię w sposób kulturalny, z wzajemnym szacunkiem” – powiedział Andrzej Duda.

Pytany o wygraną w pierwszej turze kandydatów Koalicji Obywatelskiej: Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenta Warszawy i Hanny Zdanowskiej w wyborach prezydenta Łodzi, prezydent wyraził nadzieję, że będą oni realizować swoje zapowiedzi wyborcze.

PAP/RIRM

drukuj