fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym

1400 zł miesięcznie otrzyma osoba, która straciła pracę w związku z koronakryzysem. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym.

Świadczenie przysługuje osobom, którym po 15 marca rozwiązano umowę o pracę na skutek kryzysu wywołanego przez Covid-19.

Dodatek solidarnościowy będzie przyznawany od 1 czerwca do 31 sierpnia. W sumie osoby, które pozostały bez pracy, otrzymają łącznie 4200 zł. Świadczenie otrzyma około 500 tys. osób, a jego koszt wyniesie 1,5 mld zł. Autorem ustawy jest prezydent Andrzej Duda.

Dr Artur Bartoszewicz, ekonomista, ocenił, że dodatek solidarnościowy posłuży zarówno osobom, które utraciły pracę, jak i polskiej gospodarce.

– Rozwiązanie solidarnościowe, które zostało zaproponowane, daje możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia dla osób, które w wyniku Covid-19 utracą pracę. Stabilizuje dla nich dochód. Dla całej gospodarki jest istotne z tego powodu, że stabilizuje wewnętrzną konsumpcję. W sytuacji kryzysu ograniczenie konsumpcji, zaniechanie realizowanych przez nas zakupów z wyniku własnych decyzji o charakterze oszczędnościowym, ale również w takiej sytuacji, kiedy okazuje się, że tracimy pracę, boimy się o to, co będzie jutro i czy znajdziemy pracę. Dodatek solidarnościowy bardzo istotnie stabilizuje tę konsumpcję – wskazał dr Artur Bartosiewicz.

Ustawa o dodatku solidarnościowym zakłada też wzrost zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 1200 zł przez pierwsze 90 dni. Po tym okresie świadczenie wyniesie 942 zł. Ustawa o dodatku solidarnościowym wejdzie w życie jutro, a osoby bezrobotne wyższy zasiłek otrzymają od 1 września tego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl