fot. facebook.com/PrawicaKawecki/

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Te wybory to pewien test na naszą odpowiedzialność wobec Polski, a zatem trzeba pójść i zagłosować na Andrzeja Dudę

Te wybory to pewien test na naszą odpowiedzialność wobec Polski, a zatem trzeba pójść na wybory i zagłosować, jeśli kierujemy się dobrem Polski i chcemy zachowania tradycyjnego ładu, na Andrzeja Dudę i doprowadzić do reelekcji. W żaden sposób nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek zawahania, postawy mówiące o oddaniu nieważnego głosu czy też zaniechania w postaci pozostania w domu – akcentował dr Krzysztof Kawęcki, prezes Stowarzyszenia Wiara i Czyn, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Kampania prezydencka przed drugą turą wyborów dobiega końca. Zdaniem dr. Krzysztofa Kawęckiego, strategia sztabu kandydata KO Rafała Trzaskowskiego i jego kampania polegała przede wszystkim „na prymitywnym oddziaływaniu, także na własny elektorat, w kierunku antyPiS-u”.

– Tak naprawdę nie chodzi już o obraz PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, ale o atak na podstawowe wartości – na wartości narodowe, na kształt rodziny, wychowanie i edukację. Nie mamy złudzeń, w jakim kierunku ewentualna prezydentura Rafała Trzaskowskiego by zmierzała. To byłoby przeniesienie warszawskiego modelu rządów Platformy Obywatelskiej z wszystkimi konsekwencjami, a więc z Kartą LGBT, wsparciem dla lewackich organizacji jak tzw. Antifa, która nie tylko za przyzwoleniem, ale i za inspiracją Platformy Obywatelskiej podejmowała różne skandaliczne akcje wymierzone chociażby w uczestników Marszu Niepodległości – zaznaczył prezes Stowarzyszenia Wiara i Czyn.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w sprawie finansowania szkoleń dla bojówki „Biennale Warszawa”. [czytaj więcej]

– Warszawa tym samym wpisała się w nurt rewolucji nihilistycznej, która ma tworzyć określoną, lewacką wizję świata – ocenił dr Krzysztof Kawęcki.

Gość „Aktualności dnia” wspomniał również, że swoje interesy, które są widoczne w okresie prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, mają inne państwa europejskie.

– Generalnie polityka Platformy Obywatelskiej na forum Unii Europejskiej jest polityką uzależnioną od Niemiec. (…) Mówienie, że w polityce międzynarodowej są tylko relacje solidarności, przyjaźni na forum Unii, jest absolutnie nieprawdziwe, ponieważ mamy do czynienia z mocną grą interesów, w tym przypadku niemieckich, ale również francuskich – wskazał politolog.

Do urn wyborczych pójdziemy już w niedzielę 12 lipca. W drugiej turze będziemy wybierać pomiędzy ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą a wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

– Są to wybory za określoną wizją Polski – czy Polska będzie państwem, gdzie protektorem będą Niemcy i Francja, które dominują w Unii Europejskiej, czy też będzie to po prostu Rzeczpospolita zachowująca własną suwerenność, własną niezależność. Te wybory mają też odpowiedzieć na pytanie, co będzie z Polską. (…) Jest to pewien test na naszą odpowiedzialność wobec Polski, a zatem trzeba pójść na wybory i zagłosować, jeśli kierujemy się dobrem Polski i chcemy zachowania tradycyjnego ładu, na Andrzeja Dudę i doprowadzić do reelekcji – przekonywał rozmówca Radia Maryja.

 – W przypadku ewentualnego zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego to bardzo możliwe, że następnym krokiem będą przyspieszone wybory parlamentarne i otwarcie możliwości zdobycia władzy przez obóz lewicowo-liberalny. Zatem w żaden sposób nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek zawahania, postawy mówiące o oddaniu nieważnego głosu czy też zaniechania w postaci pozostania w domu. Są to postawy co najmniej nieodpowiedzialne – akcentował.

Całą rozmowę z dr. Krzysztofem Kawęckim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

 

radiomaryja.pl

drukuj