fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Prezydent A. Duda po ogłoszeniu oficjalnych wyników uczestniczył w Apelu Jasnogórskim w Częstochowie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek wieczorem Jasną Górę. Wybrany w niedzielę na drugą kadencję uczestniczył w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

Apel Jasnogórski odbywa się codziennie o godz. 21.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Prowadzący modlitwę kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak m.in. nawiązał do poniedziałkowej obecności prezydenta w sanktuarium.

„Polecamy Bogu całą naszą Ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą” – powiedział, co zgromadzeni przyjęli oklaskami.

„Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo, i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny wierząc, że Ty będziesz zawsze przy nim obecna” – mówił kustosz sanktuarium.

„Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji. Pamiętamy o wciąż trwającej pandemii koronawirusa; modlimy się za wszystkie osoby chore. Dziękujemy Bogu za poświęcenie wszystkich służb medycznych, sanitarnych, mundurowych – tych, którzy każdego dnia troszczą się, byśmy każdego dnia mogli wracać do zwykłego, normalnego życia” – wymieniał o. Waldemar Pastusiak.

Pasterskie błogosławieństwo wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

„Boże, błogosław naszej umiłowanej Ojczyźnie, Polsce, wszystkim Polkom i Polakom. Błogosław Prezydentowi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej na nowy etap jego służby narodowej” – modlił się.

„Wysłuchaj, Boże, wielkiego pragnienia Twojej i naszej Matki, częstochowskiej Królowej Polski, abyśmy my, jej polskie dzieci, żyli w zgodzie i jedności; abyśmy Boga mieli w sercach, bo tylko On może nas uzdolnić do prawdziwej miłości i pojednania, do mądrego sklejania Polski i duchowego jej odrodzenia” – powiedział ksiądz biskup.

PAP/TV Trwam 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl