fot. pixabay.com

Podkarpackie: wystartowała akcja zachęcająca do odwiedzania regionu

Zwiedzanie podkarpackich, unikatowych cerkwi i kościołów, znajdujących się na liście UNESCO to jedna z możliwości, jakie oferuje akcja #CzasNaPodkarpackie!, która ma zachęcić do wakacyjnego przyjazdu w ten region. Przedsięwzięcie wystartowało w poniedziałek i potrwa do 15 października.

Koordynatorami akcji są: podkarpacki urząd marszałkowski oraz Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT).

Jak informuje PROT na tych, którzy zdecydują się na wakacyjny przyjazd na Podkarpacie czekają vouchery oferujące 30 proc. zniżki na największe i najciekawsze atrakcje i obiekty, znajdujące się w najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionach: w Bieszczadach, Beskidzie Niskim, Dolinie Sanu, na Roztoczu oraz w Rzeszowie i jego okolicach.

Dodatkową atrakcją – jak informuje PROT – jest możliwość zwiedzania z przewodnikiem i całkowicie bezpłatnie wszystkich znajdujących się na Podkarpaciu unikatowych cerkwi i kościołów wpisanych na listę UNESCO.

Są to: kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła w Haczowie, kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem, cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Smolniku nad Sanem, cerkiew pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu i cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Turzańsku.

Natomiast wśród atrakcji, które latem można odwiedzić w okazyjnej cenie, nie zabrakło takich podkarpackich turystycznych „perełek”, jak: zamki w Krasiczynie, Baranowie, Łańcucie, jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, czy pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej – Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce.

Na liście atrakcji turystycznych znalazł się też m.in. skansen w Sanoku, spływ pontonowy na rzece San, Karpacka Troja w Trzcinicy koło Krosna, podziemne przejście turystyczne w Jarosławiu.

Przepustką do otrzymania zestawu voucherów są bilety lotnicze i kolejowe podróżnych spoza województwa podkarpackiego.

„Turyści odwiedzający Podkarpacie, w wakacyjnych Punktach Informacji Turystycznej znajdujących się na rzeszowskim dworcu PKP i na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka otrzymają zestaw voucherów zniżkowych uprawniających do 30 procentowego upustu przy zakupie biletu na wybrane atrakcje i imprezy turystyczne” – informuje PROT.

Vouchery zniżkowe będzie można także wygrać w konkursach na profilu na Facebooku: @podkarpackie.travel oraz @podkarpackie.przestrzen.otwarta.

Partnerami akcji są Port Lotniczy w Jasionce oraz PKP. Szczegóły oraz regulamin akcji dostępne są na stronie: podkarpackie.travel.

PAP

drukuj