fot. PAP/Wojtek Jargiło

Wyzwania dla Zjednoczonej Prawicy

Kolejne wybory czekają nas dopiero za trzy lata. Zjednoczona Prawica ma możliwość spokojnego kontynuowania reform ze wsparciem prezydenta. Obóz rządzący musi jednak podjąć refleksję, w jakim kierunku będzie podążał w przyszłości.

Utrzymanie programów społecznych, wsparcie rodzin, rozwój służby zdrowia, walka o miejsca pracy oraz podnoszenie poziomu życia Polaków – to główne cele prezydentury Andrzeja Dudy.

– To jest po pierwsze czas do tego, żeby spokojnie wyprowadzać Polskę z kryzysu, a po drugie wrócić z powrotem na drogę dynamicznego rozwoju- podkreślił prezydent RP.

Mają w tym pomóc duże inwestycje infrastrukturalne, a także te mniejsze wspierane przez Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Pamiętajmy, Andrzej Duda w 2015 roku składał zobowiązania, podpisywał wiele deklaracji i później je realizował w trakcie prezydentury. Jestem przekonany, że tak samo będzie wyglądało kolejnych pięć lat – zapewnił Adam Kwiatkowski, minister w kancelarii prezydenta RP.

Reelekcja prezydenta Andrzej Dudy gwarantuje także możliwość dalszego reformowania Polski.

– Ta pewność i dobra współpraca między ośrodkiem prezydenckim a rządowym jest dzisiaj bardzo potrzebna – mówiła Jadwiga Emilewicz.

Przegrana Andrzeja Dudy skutkowałaby politycznym chaosem – wskazała dr Lucyna Kulińska.

– Utrzymanie w Polsce stabilności i spokoju jest wartością dodaną dla nas i w tej pandemii, i w tych wydarzeniach rewolucyjnych, które zachodzą w tej chwili w Europie i USA, że my możemy tylko na tym wygrać. Każda destabilizacja by nam tę szansę odebrała – zaznaczyła politolog.

Na kontynuację reformy sądownictwa liczy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski chce, aby Zjednoczona Prawica na poważnie wróciła do dyskusji o najważniejszych wartościach.

– Chcielibyśmy, aby sfera wartości, ta sfera, która kryje się za biało- czerwoną flagą, która zderzyła się z tęczową flagą, by ta agenda wartości była bardziej obecna w kolejnych latach – podkreślił Zbigniew Ziobro.

W wyborach Polacy sprzeciwili się próbom narzucania im rozwiązań, których nie akceptują – wskazał dr Jarosław Flis.

– Większość Polaków, nawet jeśli nie przytłaczająca, pokazała, że chce zostać, być tym, kim są. Próby wygrania wyborów poprzez przekaz wojującego postępu są jak na razie skazane na niepowodzenia – dodał politolog.

Konkretnych zmian od prezydenta oczekują środowiska patriotyczne i katolickie. Domagamy się skutecznej ochrony życia; wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej oraz ochrony polskiego majątku przed roszczeniami – mówił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

– Gratulując, prosimy prezydenta, żeby słyszał ten głos patriotów. Głos narodowców, którzy chcą konkretnych zmian. Nie chcą tylko mrzonek, a chcą konkretów – zaznaczył.

Zmiany społeczne postępują bardzo szybko. Co można zaobserwować m.in. w Irlandii. To duże wyzwanie dla obozu rządzącego.

– Jeśli my teraz tego nie zrobimy, jeśli nie zajmiemy się edukacją, jeżeli nie zajmiemy się sferą nauczania na uniwersytetach, nie zajmiemy się mediami – to przegramy bitwę o polskie dusze – podkreślił  Zbigniew Ziobro.

Brutalna kampania pokazała, że to, kto jest właścicielem konkretnych mediów w Polsce, ma ogromne znaczenie.

 

TV Trwam News

drukuj