fot. twitter.com

Via Baltica coraz bliżej

Oddano do użytku drugą jezdnię obwodnicy Szczuczyna na trasie S61 Via Baltica. Inwestycja dofinansowana z Unii Europejskiej kosztowała ponad 75 mln zł.

Obwodnica Szczuczyna została oddana do użytku jako droga jednojezdniowa. Teraz rozbudowano ją do standardu drogi ekspresowej. Dobudowano ponad 6,5 km drugiej nitki. Cała obwodnica ma 8 km i stanowi część trasy Via Baltica.

Via Baltica, na której się znajdujemy, jest realizowana w podziale na 13 odcinków. Dwa są zrealizowane, ten jest trzeci. Znajdujemy się – można powiedzieć – w środku tej trasy i w kierunku granicy jest 6 kontraktów i wstecz też 6 – oznajmił Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.

Via Baltica to szlak międzynarodowy. Ma połączyć Polskę z państwami bałtyckimi i ożywić gospodarczo wiele polskich miast.

– Ma ona zapewnić nie tylko komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale jest również piekielnie ważna od strony poszerzenia, powiększenia, podniesienia potencjału gospodarczego i turystycznego Polski północno-wschodniej – wskazał Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Via Baltica jest szansą także dla całego województwa podlaskiego.

Ta inwestycja to szansa na jeszcze szybszy rozwój naszego regionu, ale też dowód na to, że dla rządu Prawa i Sprawiedliwości nie ma Polski A i Polski B – jest jedna wspólna Polska – podkreślił marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Kolejne odcinki Via Baltica będą na bieżąco oddawane do użytku – zapewnił resort infrastruktury. Epidemia koronawirusa nie zakłóciła realizacji inwestycji drogowych w kraju. Firmy budowlane nie przerywają pracy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl