Warszawa – blisko 400 strażaków awansuje na pierwszy stopień oficerski

Dziś na Placu Piłsudzkiego w Warszawie odbędzie się promocja na pierwszy stopień oficerski niemal 400 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku obchodzimy również jubileusz funkcjonowania w Polsce krajowego systemu ratowniczogaśniczego.

KSRG jest system, który w praktyce sprawdza się przede wszystkim podczas dużych i długotrwałych akcji ratowniczych.

Strażacy w rankingach otrzymują ponad 90 proc. zaufanie społeczeństwa i to cieszy – wskazuje Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy codziennie pełną służbę. W każdej chwili są gotowi nieść pomoc i ratować zagrożone zdrowie, życie, mienie i środowisko ludzi. W ubiegłym roku polscy strażacy wyjeżdżali do ponad 419 tys. zdarzeń, w tym do ponad 145 tys. pożarów. Każdego roku dziesiątki tysięcy strażaków niosą pomoc w przypadku powodzi, silnych wichur, pożarów. Codzienne nasze działania to cała paleta szeroko rozumianego ratownictwa: technicznego, chemicznego, ekologicznego, wysokościowego, wodnego oraz praca grup poszukiwawczoratowniczych – mówi Paweł Frątczak.

Centralne obchody Dnia Strażaka odbędą się 16 maja w Olsztynie. Wczoraj natomiast obchodziliśmy wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl