Kopalnia Wujek – kamera nie odnalazła poszukiwanych górników

Kamera dotarła do miejsca gdzie mogą się znajdować zaginieni górnicy. „Nie widać jednak ludzi a zniszczenia i zawały” powiedział Wojciech Jaros z Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy kopalnia Wujek.

– Zakładamy, że jeżeli ktoś tam jest, nie ma siły, żeby nie usłyszał przynajmniej końcówki akcji, tego co się działo dzisiaj w nocy, w zasadzie nad ranem, gdy wiertło dotarło do obudowy. To potężny hałas – metal o metal – mówi Wojciech Jaros.

Prowadzona od kilkunastu dni akcja ratownicza jest następstwem wstrząsu w tzw. ruchu Śląsk – części kopalni Wujek znajdującej się w Rudzie Śląskiej. Wstrząs był skutkiem odprężenia górotworu na głębokości ok. 1050 m. Akcja ratunkowa trwa od 18 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl