PSP: ostatniej doby doszło do 317 pożarów; zginęły trzy osoby

Ostatniej doby doszło do 317 pożarów, w których zginęły 3 osoby, a 17 kolejnych zostało rannych – poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że w ciągu ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do prawie 1157 interwencji, z czego 317 dotyczyło pożarów, a 722 tzw. miejscowych zagrożeń. 118 alarmów było fałszywych.

Do tragicznych wydarzeń doszło m.in. w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Strażaków zaalarmowano tam o pożarze trzykondygnacyjnego budynku w centrum miasta. Ogień pojawił się na parterze w jednym z lokali i klatką schodową przeniósł się na piętra.

Na trzeciej kondygnacji w palącym się mieszkaniu przebywała trzyosobowa rodzina. Ojciec tej rodziny wyskoczył z okna na podwórze. Jego syn zeskoczył z okna na daszek przyległy do budynku, córka została ewakuowana przy użyciu drabiny. Niestety mężczyzna, który wyskoczył z okna zmarł w szpitalu.

Na skutek pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań w bloku w Białej Podlaskiej ( woj. lubelskie) śmierć poniósł również 44-letni mężczyzna. Strażacy weszli do mieszkania, w którym przebywał i w pokoju na podłodze znaleźli go nieprzytomnego, z poparzeniami na całym ciele. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Jedna osoba zginęła też pożarze domu we wsi Sokolnik w gminie Młynary koło Elbląga. Podczas gaszenia ognia znaleziono tam zwłoki mężczyzny. Budynek spłonął całkowicie.

Natomiast 15 osób zginęło, a 99 rannych w wyniku tzw. miejscowych zagrożeń.

PAP

 

drukuj