Warszawski ratusz szykuje instruktaż dla nauczycieli w dziedzinie edukacji seksualnej

Warszawski ratusz szykuje szkolenia dla nauczycieli, którzy mieliby prowadzić zajęcia z edukacji seksualnej – informuje „Nasz Dziennik”.

Edukacja seksualna oparta na wytycznych WHO to spore zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Celem zajęć jest seksualizacja dzieci już od najmłodszych lat. Takie zajęcia są sprzeczne z podstawami programowymi funkcjonującymi w polskich szkołach – poinformowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Z kolei pedagog dr Andrzej Mazan podkreśla, że wprowadzenie zajęć opartych na wytycznych WHO ma na celu przemianę umysłów dzieci i młodzieży. Chodzi o pozbawienie ich godności. Do prowadzenia lekcji z seksedukacji i monitorowania uczniów LGBT+ w roli tzw. latarników mają być zaangażowani nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy.

Jak wynika z ustaleń „Naszego Dziennika”, warszawski ratusz „pełną parą” przygotowuje już specjalne kursy dla nauczycieli. Wielu rodziców ma obawy, że nie będą mieli wpływu na uczestnictwo dziecka w zajęciach, że dowiedzą się o nich po fakcie. Program zajęć ma być gotowy do końca bieżącego roku szkolonego. W lutym Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT+, która daje pewne przywileje środowiskom homoseksualnym. Dokument zakłada m.in. budowę hostelu interwencyjnego oraz centrum społeczno-kulturalnego dla osób LGBT, czy właśnie wprowadzenie zajęć edukacyjnych z tematyki osób LGBT. Minister Anna Zalewska wskazywała, że Karta LGBT+ jest niezgodna z konstytucją, a wszystko, co dzieje się w szkole, musi być zgodne z programem i wymaga w pierwszej kolejności zgody rodziców.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl