fot. PAP/Radek Pietruszka

Do szczepień zarejestrowano 268 tys. nauczycieli pracujących stacjonarnie

268 tys. nauczycieli pracujących stacjonarnie, m.in., nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych i przedszkoli, jest zarejestrowanych na szczepienia przeciw COVID-19, które ruszą w piątek. Od poniedziałku ruszy rejestracja pozostałych nauczycieli oraz nauczycieli akademickich.

Dzisiaj kuratoria sprawdzają, jak wygląda kontakt punktów szczepień ze szkołami. Całość nadzoruje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Michał Dworczyk, szef KPRM, podziękował nauczycielom za odpowiedzialność, jaką wykazali, zapisując się na szczepienia. Pełnomocnik rządu ds. szczepień zapewnił, że wszelkie błędy, jakie pojawią się w czasie szczepienia tej grupy, będą na bieżąco korygowane.

– W tej chwili z Agencji Rezerw Materiałowych na najbliższe 3 dni szpitale oraz punkty szczepień, które realizują szczepienia nauczycieli, zamówiły ponad 60 tys. dawek. Jutro rozpoczną się szczepienia. Każdy z tych szpitali węzłowych i punktów samodzielnie organizuje kalendarz szczepień. Następuje to w porozumieniu z dyrektorami lub przedstawicielami poszczególnych placówek. W tej chwili trwa kontaktowanie się szpitali i punktów szczepień ze szkołami – poinformował Michał Dworczyk.

W poniedziałek o godz. 8.00 ruszy kolejna seria zapisów na szczepienia dla wykładowców, nauczycieli oraz opiekunów żłobków i przedszkoli. To szansa dla tych pracowników oświaty, którym nie udało się zapisać w pierwszej turze.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj