fot. PAP/Tytus Żmijewski

Ruszają zapisy na szczepienia dla nauczycieli

Od dziś nauczyciele i pracownicy żłobków mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Preparatem AstraZeneca zostaną zaszczepieni opiekunowie, którzy nie ukończyli 60. roku życia. Pierwsze szczepienia planowane są w piątek.

W Polsce do tej pory wykonano 1.5 mln szczepień. Jako kraj jesteśmy w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę zaszczepionych na 100 obywateli.

„Pod względem liczby szczepień w przeliczeniu na 100 mieszkańców Polska zdystansowała Niemcy, Francję, Portugalię, Austrię, Belgię, Finlandię i Hiszpanię. Zdecydowanie przekraczamy średnią dla całej Unii Europejskiej” – poinformował Michał Dworczyk, minister, szef Kancelarii Premiera RP.

https://twitter.com/michaldworczyk/status/1358509605060546563

Do Polski trafiły do tej pory szczepionki trzech producentów. W magazynach Agencji Rezerw Materiałowych jest 120 tys. dawek preparatu AstraZeneca. To nim będą szczepieni nauczyciele poniżej 60. roku życia. Pierwsze takie szczepienia odbędą się w najbliższy piątek.

– Do końca lutego, zgodnie z dokumentami przesłanymi przez tę firmę do Polski powinno trafić ok. 1 mln sztuk szczepionki firmy AstraZeneca – powiedział szef Kancelarii Premiera RP.

Zapisy na szczepienia nauczycieli ruszają dzisiaj.

– Każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić od poniedziałku, może zgłosić się do dyrektora swojej placówki, swojej szkoły – wyjaśnił prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Dyrektorzy szkół będą mogli zarejestrować nauczyciela na szczepienie poprzez System Informacji Oświatowej. Ci sami dyrektorzy, mają poinformować nauczycieli, kiedy i gdzie zgłosić się na szczepienie. Zaszczepieni zostaną najpierw ci nauczyciele, którzy stacjonarnie pracują w szkołach. Obok nich, preparatem AstraZeneca będą szczepieni opiekunowie żłobków, klubów dziecięcych, a także pracujący w pieczy zastępczej.

– Będzie wywieszona lista – formularz zgłoszeniowy – na stronie RCB, również na portalu związanym ze szczepieniami – wskazała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Pracownicy żłobków i przedszkoli również będą zgłaszani do szczepienia przez dyrektorów placówek, w których pracują. Szczepienia będą prowadzone w szpitalach węzłowych. Ci nauczyciele, którzy ukończyli 60 lat, muszą poczekać ze szczepieniem. Będą szczepieni w swojej grupie wiekowej preparatami Pfizera lub Moderny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl