fot. twitter.com/prezydentpl

Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom, uczniom i rodzicom

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w dniu inauguracji roku szkolnego złożyli życzenia nauczycielom, uczniom i rodzicom. Trzeba nauczyć się funkcjonować w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem – napisała para prezydencka.

W opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta liście prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zwracają się do nauczycieli, uczniów i rodziców.

„W sposób szczególny chcemy pozdrowić uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. To dla Was wyjątkowy moment i nowe przeżycie – pełne emocji, radości i nadziei, a może też odrobiny niepokoju. Jesteśmy przekonani, że dzięki troskliwej opiece swoich wychowawców i wsparciu bliskich doskonale poradzicie sobie z tym wyzwaniem” – czytamy w liście.

Para prezydencka zwraca też uwagę, że „obecny rok szkolny przynosi zupełnie nieznane dotąd doświadczenia także starszym uczniom i gronu nauczycielskiemu”.

„Wszyscy bowiem wchodzimy teraz w nowy etap zmagań z epidemią koronawirusa. Zagrożenie chorobą będzie nam nadal towarzyszyć, dlatego trzeba nauczyć się funkcjonować normalnie w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Wymaga to rozwagi, konsekwencji i świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem” – podkreślono.

Zaznaczono przy tym, że „na pewno jednak szybko przywykniemy do nowych okoliczności, a rozpoczynający się rok wypełni przede wszystkim nauka i praca”.

„Życzymy, aby był to czas poszerzenia i pogłębiania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności. Niech wspólny wysiłek przynosi rozwój zainteresowań i talentów, a postępy i sukcesy uczniów niech będą powodem satysfakcji dla ich nauczycieli i dumy rodziców” – czytamy w liście.

„Pedagogom życzymy wielu osiągnięć w Państwa ogromnie cennej i często niełatwej pracy. Nauczyciel to nie tylko zawód, ale też powołanie do służby młodemu pokoleniu Polaków” – napisał Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

„Oby za swój trud zawsze otrzymywali Państwo wiele wyrazów wdzięczności i uznania od tych, którym pomagają Państwo kształcić się i przygotowywać do dorosłego życia” – dodano.

Pierwsza para podkreśla także, że „Lata edukacji szkolnej na zawsze zapisują się w pamięci każdego z nas i już jako ludzie dojrzali często ze wzruszeniem wracamy do nich myślami”.

„Życzymy więc, aby nowy rok szkolny 2020/2021 był rokiem sukcesów” – napisano.

PAP

drukuj