fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Po kilku miesiącach nauczania zdalnego i przerwie wakacyjnej dziś uczniowie wracają do szkolnych ławek. Jednak rozpoczynający się nowy rok szkolny 2020/2021 ze względu na tzw. pandemię będzie wyglądał inaczej zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Nauczanie w szkołach oraz przedszkolach będzie przebiegało przy zachowaniu rygoru sanitarnego. W razie wystąpienia zakażenia w placówce decyzje o ewentualnym zawieszeniu zajęć stacjonarnych będą należeć przede wszystkim do inspektorów sanitarnych.

Na konferencji prasowej szef MEN-u Dariusz Piontkowski przypomniał kilka zasad, które obowiązują wraz z początkiem roku m.in. w przedszkolach.

– Rodzice jako osoby z zewnątrz muszą założyć maseczki. Jeden rodzic odprowadzający dziecko, zachowanie 1,5 m odstępu, dezynfekcja rąk przy wejściu do przedszkola. Dzieci, jak już trafią do przedszkola, nie muszą zachowywać takiego dystansu, przy tak malutkich dzieciach jest to oczywiście nierealne, dzieciom trudno byłoby to wytłumaczyć. Przyjęliśmy jednak pewne normy powierzchni, jakie powinny przypadać minimalnie na jedno dziecko. Przypomnę, że po ostatnich zmianach Głównego Inspektora Sanitarnego powinno to być nie mniej niż 1,5m2. Dzieci też powinny zachowywać czystość, przy czym nie mówimy o płynach dezynfekujących tylko o mydle, bo te najmniejsze dzieci płynów dezynfekujących nie powinny używać– powiedział Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej weźmie dziś udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2020/21 w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach w woj. podlaskim.

MEN na swojej stronie internetowej przygotował dla rodziców, opiekunów i nauczycieli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z powrotem uczniów do szkół.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl