fot. PAP

Zmiany w elbląskiej oświacie

Prezydent Jerzy Wilk powołał Iwonę Mikulską na stanowisko dyrektora Departamentu Edukacji. To nie jedyna zmiana w elbląskiej oświacie. Rozstrzygnięto także konkursy na dyrektorów elbląskich placówek oświatowych. Ponadto planuje się prace nad projektem „Bursztynowy port”, który ma przybliżyć mieszkańcom historię miasta.

Od 26 sierpnia na zastępstwo w miejsce przebywającego na zwolnieniu lekarskim Andrzeja Soi została powołana Iwona Mikulska. Nowa dyrektor Departamentu Edukacji w latach 2007-2012, była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 18, a w roku bieżącym została wybrana do Rady Miejskiej na skróconą kadencję. W ubiegłym tygodniu Iwona Mikulska złożyła rezygnację z mandatu radnej.

– Zależy nam, aby na kluczowych stanowiskach w Urzędzie Miejskim były zatrudniane osoby kompetentne. Doświadczenie zawodowe Pani Iwony Mikulskiej, jej wykształcenie i zdobyte kwalifikacje z pewnością gwarantują rzetelne i profesjonalne wykonywanie powierzonych obowiązków – mówi Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga.

Przyczyny przyśpieszonego trybu wyboru nowego dyrektora przybliżył prezydent Jerzy Wilk.

– Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego i nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, w której Departament Edukacji, czyli jedna z kluczowych komórek Urzędu, pozostaje bez przełożonego. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby Iwona Mikulska została jak najszybciej powołana na stanowisko dyrektora. (…) Jestem pewien, że to dobra decyzja biorąc pod uwagę, jak wiele zadań spoczywa na całym Departamencie Edukacji – mówi prezydent Jerzy Wilk.

Z Urzędem rozstaje się dotychczasowy zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Dariusz Targoński, gdyż z początkiem roku szkolnego rozpocznie pracę w Zespole Szkół Mechanicznych. Znane są już inne rozstrzygnięcia konkursów na dyrektorów elbląskich placówek oświatowych. Którzy odbiorą swoje nominacje 30 sierpnia podczas narady dyrektorów.

– W sześciu przypadkach konkursy wygrali dotychczasowi dyrektorzy, a w pozostałych sześciu są to nowe osoby – mówi Krzysztof Guzek.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Elbląg Europa poinformowali o planowanym projekcie Bursztynowego portu. Ma to być nowy produktu turystycznego Elbląga.

Bursztynowy port przewidziany został jako Alternatywny Ośrodek Kultury, w którym realizowane będą działania z zakresu animacji kulturalnej, edukacyjne, historyczne (…) W pierwszym etapie prac do 2015 roku planujemy wykonać rekonstrukcję warsztatu kowala, wiaty szkutniczej i miejsca kultu. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania wszelkich niezbędnych pozwoleń. Chciałem podkreślić, że mamy duże wsparcie ze strony Urzędu Miasta w tej kwestii – informuje Wojciech Ławrynowicz.

Pomysł powstania Bursztynowego portu posiada pełna aprobatę władz miasta.

– Deklaruję pomoc ze strony miasta na taką skalę, jak tylko to będzie możliwe – mówi prezydent Jerzy Wilk.

Są to kolejne zmiany w Elblągu od kiedy prezydentem został Jerzy Wilk. Nowy prezydent zapowiada dalsze zmiany takie jak likwidacja straży miejskiej, czy  obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej i czynszów.

RIRM

drukuj