Rusza realizacja programu „Owoce i warzywa w szkole”

Od dziś ruszają dostawy owoców, warzyw i mleka do szkół w ramach unijnego programu promującego zdrowe odżywianie dzieci. Na jego realizacje przeznaczono 240 mln zł.

Program powstał w wyniku połączenia znanych wcześniej akcji „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Realizuje go Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Do końca 2017 r. uczniowie szkół podstawowych mają otrzymać w sumie ok. 150 mln porcji owocowo-warzywnych oraz mlecznych. Program obejmie łącznie prawie 2 mln dzieci.

Ważnym elementem tego programu jest aspekt edukacyjny – powiedziała Edyta Zalewska dyrektor Departamentu Wspierania Konsumpcji  Krajowego Ośrodka  Wsparcia Rolnictwa.

– Jego celem (programu) jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych w codziennej diecie, ale także ma odmieniać świadomość społeczną dzieci i rodziców. Ten proces oczywiście nie nastąpi z dnia na dzień, w związku z tym działania edukacyjne, które zostały przewidziane w tym programie mają kształtować te zdrowe nawyki żywieniowe. I niewątpliwie element promocji, który leży po stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest elementem bardzo ważnym – tłumaczyła Edyta Zalewska.

Polska do unijnego programu „Mleko w szkole” przystąpiła w 2004 r, natomiast akcję „Owoce i warzywa w szkole” zaczęła realizować 5 lat później. Obecnie nasz kraj należy do państw, które najefektywniej wykorzystują unijne fundusze przeznaczone na ten cel.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl