fot. PAP/Andrzej Grygiel

P. Mucha: Bliskość z Polakami, otwarte spotkania z mieszkańcami to znak rozpoznawczy prezydenta A. Dudy

Bliskość z Polakami, otwarte spotkania z mieszkańcami to – jak powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha – znak rozpoznawczy prezydenta Andrzeja Dudy. Dodał, że tak naprawdę DudaBus nigdy się nie zatrzymał.

Prezydent Andrzej Duda taki styl sprawowania urzędu kontynuuje od kampanii i zwycięskich wyborów z 2015 r.

Spotkania z Polakami to rozmowy, które z jednej strony są podziękowaniem za pozytywne zmiany ustawodawcze czy politykę społeczną rządu, a z drugiej rodacy wskazują wyzwania, jakie jeszcze pozostają. Z tej bliskości z Polakami bierze się też wiele inicjatyw prezydenta.

– Kierunkowe decyzje, takie jak sprawa trzynastych emerytur. To jest prezydentura dotrzymanego słowa, bo prezydent mówił, że będzie realizował ogromne programy społeczne; mamy środki na rodzinę – te ogromne programy, jak „500 plus” czy wyprawka szkolna. Na spotkaniach krajowych pojawiały się głosy: „Panie prezydencie, dziękujemy za to wsparcie dla polskich rodzin”. Także przedstawiciele starszego pokolenia mają potrzeby; wiadomo, że te budżety są takie, że każde wsparcie jest potrzebne. Pojawiły się też te programy dotyczące trzynastej emerytury i podwyższenia minimalnego wynagrodzenia – mówił na antenie Radia Maryja Paweł Mucha.

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w czwartek objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Odwiedził już m.in. mieszkańców Łowicza oraz Turku.

Do końca kampanii wyborczej prezydent chce odwiedzić ponad 100 miejscowości. Wybory odbędą się 10 maja.

RIRM

drukuj