fot. https://twitter.com/mamaitataorgpl

Fundacja Mamy i Taty przygotowała petycję do prezydenta A. Dudy w sprawie podpisania nowelizacji ustawy Prawo oświatowe

W poniedziałek przedstawiciele Fundacji Mamy i Taty spotkali się w Kancelarii Prezydenta RP z ministrem Markiem Rymszą. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z nowelizacją ustawy Prawo oświatowe. Fundacja wręczyła petycję adresowaną do prezydenta Andrzeja Dudy, w której apeluje o podpisanie nowelizacji.

Do zapisów nowelizacji ustawy Prawo oświatowe odniósł się Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

„Podstawową zaletą ustawy jest danie rodzicom prawa do decydowania o udziale ich dzieci w zajęciach organizowanych przez zewnętrzne podmioty. Podmioty będą musiały przedstawić prospekt, w którym przedstawią >>program zajęć oraz materiały wykorzystywane do realizacji programu zajęć<<, a także będą zobligowane, aby otrzymać pozytywne opinie rady szkoły lub placówki i rady rodziców. To duży krok naprzód we wzmocnieniu zagwarantowanych praw rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnym światopoglądem” – wskazał Marek Grabowski.

Nowelizacja przepisów jest odpowiedzią na potrzeby środowisk i organizacji prorodzinnych.

– Nowelizacja ustawy Prawo oświatowe wychodzi naprzeciw postulatom organizacji prorodzinnych oraz jest zgodna z przygotowanym przez Fundację Mamy i Taty i przedstawionym w 2019 roku obywatelskim projektem zmiany Prawa oświatowego. Zachęcamy Państwa do podpisania petycji skierowanej do Pana Prezydenta (…). Obecnie toczy się zmasowana kampania prowadzona przez Wolną Szkołę, w skład której wchodzą, oprócz Związku Nauczycielstwa Polskiego, między innymi: Komitet Obrony Demokracji, Kampania Przeciwko Homofobii, Kogutorium. Organizacje są przeciwne prawu rodziców do wpływania na kształt edukacji dodatkowej w szkole. Wiele z nich popierało skrajnie lewicową tzw. Kartę Praw LGBT+, która postulowała m.in. seksedukację według osławionych standardów WHO już od przedszkola – zaakcentował prezes Fundacji Mamy i Taty.

Petycja do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie podpisania nowelizacji ustawy Prawo oświatowe dostępna jest pod linkiem: https://serwisrodzinny.pl/petycja-w-sprawie-nowelizacji-ustawy-prawo-oswiatowe/

Marek Grabowski/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl