Beata Szydło: Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba

Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba – pedagoga, nauczyciela, wychowawcy. To jest wielkie poświęcenie – oświadczyła premier Beata Szydło.

Szefowa rządu wspólnie z minister edukacji narodowej Anną Zalewską  wzięła udział w uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów i odznaczeń dla nauczycieli. W swoim przemówieniu premier nawiązała też do reformy edukacji.

– Kiedy od września bieżącego roku jesteśmy już w nowej rzeczywistości szkolnej, kiedy jest 8 klasowa szkoła podstawowa a 4 letnie liceum przygotowuje uczniów do dalszego etapu kształcenia, kiedy rusza szkoła branżowa. Mogę pogratulować pani minister Zalewskiej, ale też całemu zespołowi ministerstwa edukacji: wszystkim kuratorom z całej Polski, ale przede wszystkim Wam, drodzy Państwo – dyrektorom szkół, nauczycielom, pedagogom i rodzicom za to, że wspólnie udało nam się wprowadzić przełomową reformę, która zmienia i zmieni polską szkołę – mówiła premier Beata Szydło.

Premier podkreślała, że Polska młodzież jest wspaniała, potrafi konkurować w różnych dziedzinach.

– Są doskonale przygotowani; chcemy, żeby byli jeszcze lepsi, żeby swoje talenty wykorzystywali w Polsce – zaznaczyła premier.

Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że do końca 2019 roku będzie szerokopasmowy internet w każdej szkole.

RIRM

drukuj