fot. twitter.com

Gdańsk: zawiadomienie do prokuratury ws. prezydenta miasta i trzech urzędników

Jest zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz trzech urzędników. Chodzi o ich wyjazd do Hiszpanii w czerwcu tego roku.

Według informacji medialnych cześć kosztów wyjazdu miała pokryć spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG), dla której prezydent Gdańska jest organem ustalającym cenę wody dla mieszkańców miasta.

Zawiadomienie złożyli przedstawiciele stowarzyszenia „MyGdańsk.pl” oraz Andrzej Jaworski, członek zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie ma innej możliwości niż taka, aby prokuratura przyjrzała się, czy nie doszło tutaj do popełnienia przestępstwa polegającego z jednej strony na przyjęciu określonych korzyści majątkowych, z drugiej strony na przyjęciu tych korzyści jako organ, który powinien nadzorować firmę, która dostarcza mieszkańcom Gdańska wodę – mówił na konferencji prasowej Andrzej Jaworski.

Według informacji medialnych gdański magistrat wystawił urzędnikom delegacje opiewającą na ok. 700 zł. Andrzej Jaworski zaznaczył dziś, że koszt wizyty w Madrycie mógł wynieść nawet 100 tys. zł.

RIRM

drukuj