fot. pixabay.com

Rywalizacja USA i Chin

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden chce zmiany polityki swojego kraju wobec Chin. Do tej pory nie podjął rozmów z Xi Jinpingiem. Dodaje jednak, że zamiast konfliktem, relacje obu państw mogą skończyć się „skrajnie ostrą rywalizacją”.

Joe Biden, jeszcze jako wiceprezydent, podkreślał w rozmowach z przywódcą Chin, że relacja pomiędzy USA, a  jego krajem nie musi być skazana na konflikt.

– Zawsze mówiłem, że nie musi być między nami konfliktu, ale będzie skrajnie ostra rywalizacja. I nie będę robił tego w sposób, który on zna. Nie zrobię tego w sposób, w który robił to Donald Trump. Będziemy skupiać się na międzynarodowych zasadach – powiedział Joe Biden, prezydent USA.

Od momentu kiedy Joe Biden jest prezydentem USA, nie odbył jeszcze rozmowy telefonicznej z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Prezydent USA podczas pierwszego wywiadu telewizyjnego był również pytany o stosunki z Iranem. Polityk dał jasno do zrozumienia, że amerykańskie sankcje nałożone na Teheran nie zostaną zniesione, dopóki kraj nie zaprzestanie wzbogacania Iranu.

TV Trwam News

drukuj