fot. pixabay.com

Rywalizacja USA i Chin

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden chce zmiany polityki swojego kraju wobec Chin. Do tej pory nie podjął rozmów z Xi Jinpingiem. Dodaje jednak, że zamiast konfliktem, relacje obu państw mogą skończyć się „skrajnie ostrą rywalizacją”.

Joe Biden, jeszcze jako wiceprezydent, podkreślał w rozmowach z przywódcą Chin, że relacja pomiędzy USA, a  jego krajem nie musi być skazana na konflikt.

– Zawsze mówiłem, że nie musi być między nami konfliktu, ale będzie skrajnie ostra rywalizacja. I nie będę robił tego w sposób, który on zna. Nie zrobię tego w sposób, w który robił to Donald Trump. Będziemy skupiać się na międzynarodowych zasadach – powiedział Joe Biden, prezydent USA.

Od momentu kiedy Joe Biden jest prezydentem USA, nie odbył jeszcze rozmowy telefonicznej z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Prezydent USA podczas pierwszego wywiadu telewizyjnego był również pytany o stosunki z Iranem. Polityk dał jasno do zrozumienia, że amerykańskie sankcje nałożone na Teheran nie zostaną zniesione, dopóki kraj nie zaprzestanie wzbogacania Iranu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl